Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Myśliwi Ukrainie

Serdecznie dziękujemy kołom łowieckim okręgu piotrkowskiego za tak szybkie włączenie się do akcji pomocy poszkodowanym w związku z toczącą się wojną na Ukrainie.
1 marca  myśliwi z Koła Łowieckiego Nr 16 KUROPATWA w Opocznie zakupili najpotrzebniejsze rzeczy tj,: środki higieny osobistej, ręczniki, pieluchy, szampony, mydła, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, papiery toaletowe, płyny do mycia naczyń, kosmetyki dla dzieci. Zakupione rzeczy przekazali Fundacji Dar Dla Potrzebujących w Opocznie. Przekazania zebranych środków dokonali łowczy koła Marcin Bogusławski i skarbnik Mariusz Koziarski.  Na dary przeznaczono kwotę około 1 500 złotych. Warto nadmienić, że to nie pierwsza akcja w której myśliwi z tego koła wspierają potrzebujących.
2 marca do akcji włączyły się koła z okolic Tomaszowa Mazowieckiego.  KŁ PRZEPIÓRKA Inowłódz przekazało środki opatrunkowe na kwotę 1000 zł. Prosto z apteki przywiózł je do siedziby ZO  łowczy koła. To samo uczynili myśliwi z KŁ DANIEL w Tomaszowie Maz.- łowczy koła  przywiózł najpotrzebniejsze artykuły ( opatrunki, kompresy jałowe, środki do dezynfekcji ran, paski do zamykania ran itp.) zakupione za 1000 zł. KŁ SZARAK w Tomaszowie Maz. zakupiło za kwotę ponad 1000 zł żywność (woda, konserwy itp.), środki higieniczne, mleko w proszku dla dzieci i przekazało je do biura ZO. Bardzo dziękujemy!
W dn. 3-4 marca pomocy poszkodowanym z Ukrainy udzieliły koła łowieckie: SZARAK Wola Grzymalina- przekazano koce, śpiwory na kwotę 600 zł, KUROPATWA Rusiec-przekazano najpotrzebniejsze rzeczy za kwotę 1000 zł, DANIEL Tomaszów Maz. dostarczono kolejne zakupy środków opatrunkowych za kwotę 1000 zł.
Łącznie KŁ DANIEL Tomaszów Maz. przeznaczyło już ponad 2000 zł na pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują w tym trudnym czasie. Gratulujemy Kolegom myśliwym wspaniałej postawy!
Dziękujemy również anonimowemu darczyńcy, który odstąpił lornetkę oraz optykę myśliwską w celu przekazania walczącym o swój kraj Ukraińcom.

W ciągu kilku ostatnich dni na naszą prośbę odpowiedziały koła łowieckie: RYŚ Kielce, SZARAK Nowa Wieś, PONOWA Radomsko, KNIEJA Radomsko, KNIEJA Łódź, DINOSAURUS Warszawa. Koła te przekazały śpiwory, koce, artykuły higieniczne, latarki, powerbanki, żywność długoterminową i mnóstwo innych najpotrzebniejszych artykułów na łączną kwotę prawie 7.000 zł. Ponadto myśliwi z Bełchatowa (J. Stępień, Z. Krasoń, A. Kossakowski) przekazali śpiwory, koce, karimaty i latarki za kwotę 900 zł.

Także uczestnicy szkolenia na sędziów, instruktorów strzelectwa myśliwskiego oraz prowadzącego strzelania, jakie odbyło się w dn. 4-6.03 przekazali mnóstwo odzieży myśliwskiej, w maskujących kolorach, która dotrze prosto na linię frontu.

Dzisiaj, 9.marca,  wszystkie zebrane dary zostały przekazane Fundacji PORTA VITAE.  Dzięki tej Fundacji nasza myśliwska przesyłka jeszcze dzisiaj wyjedzie na Ukrainę!

Jesteście wspaniali!
Zachęcamy inne koła do działania!

blank blankblank

blank blank blank blank

Działamy dalej: kol. W. Szafnicki przekazał przenośny agregat prądotwórczy, a  myśliwi z  KŁ PRZEPIÓRKA Żytno poprzez kol. W. Szymczyka  przekazali 10 kompletów mundurów wojskowych, ze swetrami i bielizną. dziękujemy serdecznie-wszystkie rzeczy trafiły do Fundacji PORTA VITAE.

blank blank

 

Kochani, wszystkie Wasze dary dotarły szczęśliwie na Ukrainę, dzięki zaangażowaniu wielu osób z Polski, i tam, na miejscu.  Poniżej kilka zdjęć bezpośrednio od łączniczki na Ukrainie z przeładunku i przekazywania darów, które trafiają do wojska i ludności cywilnej.

blank blank blank blank blank blank blank

Udostępnij
Twitter
WhatsApp